A’dan Z’ye Ödül almış Kısafilm Listesi

//A’dan Z’ye Ödül almış Kısafilm Listesi

A’dan Z’ye Ödül almış Kısafilm Listesi

1977 yılından bu yana Ödül almış en güzel Kısa Filmler. ilerliyen günlerde tüm filmlere sitemiz üzerinden erişim sağlıya bilirsiniz. yayınlanmasını istediğiniz filmler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. iyi seyirler

İsim Sene Yönetmen Süre Ülke Tür Ödüller
7:35 In The Morning 2003 Nacho Vigalondo 8m Spain Drama/Comedy Oscar/
Ed’s Choice
8 2010 Acim Vasic 9m Serbia/Switzerland Drama/War/Comedy FILMSshort/
Ed’s Choice
13 Or So Minutes 2008 William Branden Blinn 13m USA Drama/Gay
About A Girl 2001 Brian Percival 10m UK Drama BAFTA
Ah L’Amour 1995 Don Hertzfedlt 2m USA Animation/Comedy
Alive In Joburg 2005 Neill Blomkamp 9m South Africa Sci-Fi
Alma * 2009 Rodrigo Blaas 6m USA/Spain Animation LA Shorts
Antonio’s Breakfast 2005 Daniel Mulloy 16m UK Drama BAFTA
The Appointments of Dennis Jennings 1988 Dean Parisot 29m USA Drama Oscar
The Ark * 2007 Grzegorz Jonkajtys 8m Poland Animation Cannes
Argentine Tangos 2006 Guy Thys 14m Belgium Drama LA Shorts/ Oscar
(A)Torzija 2003 Stefan Arsenijević 15m Serbia Drama Berlinale
Balance * 1989 Christoph & Wolfgang Lauenstein 7m Germany Animation Oscar
Basketball & Maths 2000 Rodolphe Marconi 6m France Romance/Gay
Bat Eyes 2012 Damien Power 10m Australia Romance
The Bats 1999 Jim Trainor 8m USA Animation Sundance
The Bead Game * 1977 Ishu Patel 5m Canada Animation BAFTA
Bean Cake 2001 David Greenspan 14m Japan Drama Cannes
Bear 2011 Nash Edgerton 11m Australia Drama/Comedy Cannes
Big Society 2011 Nick Scott 7m UK Mockumentary
The Big Story 1994 David Stoten & Tim Watts 1m UK Animation BAFTA
Birthday Boy 2004 Sejong Park 8m South Korea/ Australia Animation BAFTA/Oscar
The Black Hole 2008 Olly Williams & Philip Sansom 3m UK Drama
Black Rider 1993 Pepe Danquart 10m Germany Drama Oscar
The Blood Of Yingzhou District 2006 Ruby Yang 40m China Documentary Oscar
The Bloody Olive 1996 Vincent Bal 10m Belgium Christmas/Comedy
Bob’s Birthday 1994 Alison Snowden & David Fine 11m Canada/UK Animation/Comedy Oscar
Boundin’ 2003 Bud Luckey 5m USA Animation/Comedy
Bunny * 1998 Chris Wedge 7m USA Animation Oscar
Bus 44 2001 Dayyan Eng 11m China Drama Ed’s Choice/ Sundance
Butterfly of Love * 2004 Nicolas Provost 4m Belgium Animation/ Experimental Sundance
Caged 2013 Dylan Tonk & Lazlo Tonk 12m Holland Drama/Gay
Call Back 2013 Carlos Puertolas and Rani Naamani 7m USA Drama/Sci-Fi
Camera 2000 David Cronenburg 7m USA Drama/Experimental
Cat Chat * 2010 Simon Tofield 1m UK Animation/Comedy
Cat Man Do * 2008 Simon Tofield 2m UK Animation/Comedy
Checkpoint 2006 Ben Phelps 11m Australia Drama/Thriller Ed’s Choice
The Children Of Leningradsky 2005 Andrzej Celinski and Hanna Polak 35m Poland Documentary Oscar
The Chubbchubbs! 2002 Eric Armstrong 5m USA Animation/Comedy BAFTA/Oscar
Cigarettes and Coffee 2004 Cristi Puiu 13m Romania Drama Berlinale
Cindy’s New Boyfriend 2015 Robert Brinkmann 23m USA Comedy FILMSshort
Cocoon 1995 Nuri Bilge 20m France Drama/Experimental Cannes
Coffee & Cigarettes III 1993 Jim Jarmusch 12m USA Drama/Comedy Cannes
Conrad & The Steamplant 2015 Dustin Cohen 8m USA Documentary FILMSshort
Copy Shop * 2001 Virgil Widrich 12m Austria Drama Oscar
Countdown * 1995 Marcel Kyrill Gardelli 6m Germany Drama
Cracker Bag 2003 Glendyn Ivin 14m Australia Drama Cannes
Creature Comforts 1989 Nick Park 5m UK Animation/Comedy BAFTA/Oscar
Daddy’s Girl 2001 Irvine Allan 10m UK Drama Cannes
Day Of The Fight 1951 Stanley Kubrick 12m USA Documentary
Dead Bird 2012 Trevor Hardy 1m UK Animation/Comedy FILMSshort
Delivery * 2005 Till Nowak 9m Germany Animation/Sci-Fi
Dilemma * 2005 Boris Paval Conen 10m Holland Drama
Dji. Death Fails * 2013 Dmitri Voloshin 4m Moldova Animation/Comedy FILMSshort
Dock Ellis & The LSD No-No 2010 James Blagden 5m USA Animation/ Documentary Sundance
Dog 2002 Suzie Templeton 5m UK Animation BAFTA
Doodlebug * 1997 Christopher Nolan 3m UK Drama
The Duel At Blood Creek 2010 Leo Burton 14m UK Comedy FILMSshort
The Eagleman Stag 2011 Michael Please 9m USA Animation BAFTA
Eden 2014 Sean Willis 15m USA Gay/Sci-Fi
Election Night 1998 Anders Thomas Jensen 11m Denmark Drama Oscar
Emilie Muller 1994 Yvon Marciano 20m France Drama Ed’s Choice
The Escape * 2012 Andre Surya 3m Indonesia Animation
An Exercise in Discipline – Peel 1986 Jane Campion 8m New Zealand Drama Cannes
The Facts in the Case of Mister Hollow * 2008 Gudiño and Marcone 6m Canada Animation/
Horror
Ed’s Choice
False Start 2012 Shekhar Bassi 9m UK/Turkey Drama/Comedy FILMSshort
The Fantastic Flying Books of Mr Morris Lessmore * 2011 William Joyce & Brendan Oldenburg 15m USA Animation Oscar
Father & Daughter * 2000 Michael Dudok de Wit 8m UK/Holland/Belgium Animation Oscar
The Feast of Stephen 2009 James Franco 5m USA Drama/Gay Berlinale
Fix It In Post 2013 Jeremy Hunt 9m USA Comedy
The Final Moments of Karl Brant 2013 M. F. Wilson 16m USA Sci-Fi
Flat Life * 2004 Jonas Geirnaert 10m Belgium Animation/Comedy Cannes
Franswa Sharl 2009 Hannah Hilliard 14m Australia Comedy/Gay Berlin
The French Doors 2002 Steve Ayson 12m New Zealand Horror
Friday Tigers 2013 Aidee Walker 16m New Zealand Drama FILMSshort
For The Birds * 2000 Ralph Eggleston. 3m USA Animation/Comedy Oscar
Gagarin * 1995 Alexij Kharitidi 3m Russia Animation/Comdedy Cannes/Oscar
The Game Is Slow * 2009 Paolo Sorrentino 12m Italy Drama
Geri’s Game * 1997 Jan Pinkava 4m USA Animation/Comedy Oscar
The God * 2004 Konstantin Bronzit 4m Russia Animation/Comedy
In God We Trust 2000 Jason Reitman 15m USA Comedy
Gridlock 2001 Dirk Beliën 7m Belgium Drama Ed’s Choice/ Oscar
The Guilt 2011 David Victori 13m Spain Drama/Thriller
Grandma Anthony Chen 14m Singapore Drama Cannes
Guy 101 2006 Ian W. Gouldstone 10m UK/USA Animation/Gay BAFTA
Heaven’s Secret 2011 Ed Wiles 7m UK Drama/War
High Maintenance 2006 Philip Van 9m USA/Germany Drama/Sci-Fi Sundance
Honk If You’re Horny 2012 Joe Loeman 11m New Zealand Comedy FILMSshort
Hotel Chevalier 2007 Wes Anderson 13m USA Drama/Comedy
House On Little Cubes * 2008 Kunio Katô 12m Japan Animation Oscar
How They Get There * 1997 Spike Jonze 2m USA Comedy
How To Break Up With Your Girl 2007 Lev Yilmaz 3m USA Animation/Comedy
If The Cuckoo Don’t Crow 2015 Steve Kirby 2m UK Animation/Comedy
I’m Here 2010 Spike Jonze 30m USA Drama/Sci-Fi
I Want To Be A Pilot 2006 Diego Quemada-Diez 10m Kenya/Mexico Documentary
I’ll Wait For The Next One 2002 Philippe Orreindy 4m France Drama Oscar
Interpretation 2008 Lin Oeding 7m USA Drama/Thriller/Action
Isle Of Flowers 1990 Jorge Furtado 13m Brazil Documentary
Jet * 2012 Jordan Chesney 7m USA Drama FILMSshort
The Jockstrap Raiders 2011 Mark Nelson 19m USA Animation/War Oscar
Karma Ghost * 2002 Billy Blob 4m USA Animation Sundance
Keith Reynolds Can’t Make It Tonight 2010 Felix Massie 6m UK Animation/Comedy Ed’s Choice
Kingsland #1: The Dreamer 2008 Tony Grisoni 20m UK Drama BAFTA
Kiwi! * 2006 Dony Permed 3m USA Animation
Lady And The Reaper * 2009 J. Recio Gracia 8m Spain Animation Oscar
The Last 3 Minutes * 2010 Po Chan 5m USA Drama Ed’s Choice
The Last Time I Saw Richard 2014 Nicholas Verso 22m Australia Drama/Gay/Horror
The Legend Of The Scarecrow 2005 Marco Besas 10m Spain Animation LA Shorts
The Letter 2001 Michel Gondry 14m France Drama/Experimental
Little Terrorist 2004 Ashvin Kumar 15m India Drama Oscar
Local Hero 2009 Jamie Kennerly & Andrew Taylor 3m UK Mockumentary
Logorama 2009 François Alaux, Hervé de Crécy & Ludovic Houplain 16m France Animation Oscar
The Lost Thing 2010 Andrew Ruhemann & Shaun Tan 15m Australia/UK Animation Oscar
Lucia * 2004 Felix Gönnert 6m Germany Animation Berlianle
The Lunch Date 1989 Adam Davidson 10m USA Drama Cannes/Oscar
Luxo Jr. * 1986 John Lasseter 2m USA Animation/Comedy
LXIV * 2011 Damian Livesey 3m UK Drama/Experimental FILMSshort
A Matter of Loaf and Death 2008 Nick Park 30m UK Animation/Comedy Oscar/BAFTA
Mac ‘n’ Cheese * 2011 Hankins, van Kooten, Puijk & Nieterau 3m Holland Animation
The Man Who Planted Trees 1988 Frédéric Back 30m Canada Animation Oscar
Majorettes In Space 1997 David Fourier 6m France Documentary BAFTA
Megatron 2008 Marian Crisan 14m Romania Drama Cannes
Mei 2006 Arvin Chen 11m USA/Taiwan Drama/Romance Berlinale
Mei Ling * 2009 Stéphanie Lansaque & François Leroy 15m France Animation/
Romance
A Message From Fallujah 2005 Richard Gibson 15m Australia Drama/Horror/War LA Shorts
Miracle Fish 2009 Luke Doolan 17m Australia Drama Oscar
Mis-drop 2013 Ferend Peek 14m New Zealand Sci-Fi/Action FILMSshort
Mona Lisa Descending A Staircase * 1992 Joan Gratz 7m USA Animation/Experimental Oscar
More * 1998 Mark Osborne 6m USA Animation/Sci-Fi Oscar
A Morning Stroll * 2011 Grant Orchard 7m USA Animation/Comedy BAFTA/Oscar
Mother of Many * 2010 Emma Lazenby 6m UK Animation BAFTA
Musafir * 2012 Khurum Khan 7m UK Drama FILMSshort
My Ex Wife 2007 Mike Booth 2m UK/Spain Animation/Comedy
My Internet’s Gone Down 2008 Mike Booth 3m UK/Spain Animation/Comedy
My Heart Laid Bare 2008 Yi Zhou 7m Italy Experimental
My Wrongs # 8245 – 8249 & 117 2002 Chris Morris 12m UK Drama BAFTA
The Natural Route 2004 Àlex Pastor 11m Spain Drama Sundance
New Boy 2007 Steph Green 11m Ireland Drama Berlin/Oscar
The New Tenants 2009 Joachim Back 20m USA Drama/Comedy Oscar
Next Floor 2008 Denis Villeneuve 11m Canada Drama/Experimental
North Atlantic 2010 Bernardo Nascimento 15m UK Drama
No Support * 1998  René Castillo and Antonio Urrutia 5m Mexico Animation Cannes
Offside * 2006 Erez Tadmor & Guy Nattiv 7m Israel Drama
Oktapodi * 2007 Julien Bocabeille et al 3m France Animation/Comedy Oscar/Ed’s Choice
The Old Man And The Sea 1999 Aleksandr Petrov 30m Canada Animation Oscar
The Old Negro Space Program 2004 Andy Bobrow 10m USA Comedy
Omnibus 1992 Sam Karmann 8m France Comedy/Drama Oscar/BAFTA Cannes
The Other Interview 2015 Emma Shorem 15m UK Documentary
Our Man In Nirvana * 2006 Jan Koester 11m Germany Animation Berlin
Panic Attack * 2009 Federico Alvarez 5m Uruguay Sci-Fi
Paperman * 2012 John Kahrs 6m USA Animation Oscar
Paraphernalia 2009 John Williams 12m UK Drama LA Shorts
The Park 2009 Destiny Ekaragha 17m UK Drama
The Parlor 2001 Geoffrey Haley 11m USA Comedy/Drama/Gay Sundance
Peanut Butter Lips 2011 Jamie Hooper 2m UK Comedy/Drama FILMSshort
The Pearce Sisters * 2008 Luis Cook 9m UK Animation/Comedy BAFTA
Peter And Ben 2007 Pinny Grylls 10m UK Documentary
Photograph of Jesus 2008 Laurie Hill 7m UK Animation/Comedy Ed’s Choice
Pixels * 2010 Patrick Jean 2m France Animation
Plastic Bag 2009 Ramin Bahrani 18m USA Documentary
Play House 2012 Brandon LaGanke 10m USA Drama/Horror FILMSshort
Please Say Something 2008 David O’Reilly 10m Ireland Animataion Berlin
The Pond 2008 Sonja Phillips 16m UK Drama LA Shorts
Post-it Love * 2008 Si & Ad 3m UK Romance
Powers Of Ten 1977 Charles & Ray Eames 9m USA Documentary
Prarambha 2008 Santosh Sivan 13m India Drama
Prey Alone 2004 James Mather & Stephen St Leger 15m USA Thriller
Printed Rainbow * 2006 Gitanjali Rao 15m India Animation Cannes
Prop 8: The Musical 2008 Adam Shankman 3m USA Comedy/Gay
Rabbit and Deer * 2013 Peter Vacz 16m Hungary Animation
The Raft * 2004 Jan Thüring 12m Germany Animation LA Shorts
Ralph 2008 Alex Winckler 12m UK Drama BAFTA
Rare Books and Manuscripts 2005 Bruce Webb 11m UK Romance/Comedy
Raw Love 2008 Martin Deus & Juan Chappa 15m Argentina Romance/Gay
Reencounter 2012 Pablo Giorgelli 15m Argentina Drama
Rejected 2000 Don Hertzfeldt 9m USA Animation/Comedy Oscar
The Ride 2013 Timothy Melville 7m Australia Drama/Comedy
Rocks 2003 Stenner, Uibel & Wittlinger 8m Germany Animation Oscar
Room 8 2013 James W Griffiths 14m UK Drama
Rooted * 2011 Edwin Schaap 5m Holland Animation
Rukhsati 2013 Khurum Khan 15m UK Drama FILMSshort
Ryan 2004 Chris Landreth 14m Canada Animation/Documentary Oscar
The Saddest Boy in the World 2006 Jamie Travis 13m Canada Drama
Salim Baba 2008 Tim Sternberg 15m USA/India Documentary Oscar
The Sandman 1991 Paul Berry 9m UK Animation/Horror Oscar
Satisfied??? 2011 Aliakbar Campwala 8m India Drama
Saving Face 2012 Daniel Junge & Sharmeen Obaid-Chinoy 40m Pakistan/USA Documentary Oscar
Saw 2003 James Wan 9m Australia Horror
The Screamers 2011 Roberto Pérez Toledo 1m Spain Comedy/Romance
Scruples 2010 Adrian Powers 15m Australia Drama/Thriller
Second Thoughts 2014 David Shane 9m USA Comedy
Seraphim * 2014 Kip Kubin 4m USA Sci-fi/Thriller/Horror FILMSshort
Session Man 1991 Seth Winston 31m USA Drama Oscar
Seven Days In The Wood * 2010 Peter Larsson 6m Sweden Animation/Experiemental Berlin
Sexy Thing * 2006 Denie Pentecost 14m Australia Drama Cannes
The Shock Doctrine 2007 Cuarón et al 7m Canada/UK/USA Documentary
The Shore 2011 Terry George 28m UK Drama Oscar
Sigh 2007 Margien Rogaar 10m Holland Drama
Sign Language 2010 Oscar Sharp 5m UK Romance
Signs 2008 Patrick Hughes 12m Australia Romance
Sintel 2010 Colin Levy 15m Holland/USA Animation/Sci-Fi
The Silent City 2006 Ruairi Robinson 7m Ireland/UK Thriller/War
The Six Dollar Fifty Man 2009 Albiston & Sutherland 15m New Zealand Drama Cannes
Skhizein 2007 Jérémy Clapin 13m France Animation Cannes
Sleepless Night 2009 Arev Manoukian 5m Canada Drama
Small Deaths 1996 Lynne Ramsey 11m UK Drama Cannes
Smile Pinki 2009 Megan Mylan 40m USA/India Documentary Oscar
Sniffer * 2006 Bobbie Peers 10m Norway Drama/Sci-Fi Cannes
Social Security 2011 Peter Smith 2m UK Animation/Comedy FILMSshort
Soft 2007 Simon Ellis 14m UK Drama Sundance
Sold 2011 John Robinson Irwin 13m USA Thriller
Spin * 2005 Jamin Winans 8m USA Darma/Comedy
The Stairway * 2011 Alex Torterotot 4m France Horror FILMSshort
Still Life * 2005 Jon Knautz 8m Canada Horror
The Strange Death of Harry Stanley 2011 Jeremiah Quinn 10m UK Drama FILMSshort
Strangers * 2003 Erez Tadmor & Guy Nattiv 7m Israel Drama/Romance Sundance
Suburbia 2010 Antonio Oreña-Barlin 15m Australia Drama/Thriller
The Substitue 2007 Andrea Jublin 15m Italy Comedy Oscar
Sunrise Over Tiananmen Square 1998 Shui-Bo Wang 30m Canada Documentary Oscar
Tango 1981 Zbigniew Rybczynski 8m Poland Animations Oscar
Terry Tate: Office Linebacker 2002 Rawson Marshall Thurber 5m USA Comedy
The Thing In The Ground 2015 Wendy McColm 13m USA Drama
This Way Up * 2007 Foulkes & Smith 8m UK Animation/Comedy Oscar
Thoth 2005 Sarah Kernochan 40m USA Documentary Oscar
The Ticket 2012 Po Chan 11m USA Romance
Tom Sweep * 1992 Michael Dudok de Wit 3m France/Holland Animation/Comedy
Tonight Is Not A Good Night For Dying 2012 Ali Asgari 4m Iran Drama
Toyland 2007 Jochen Freydank 13m Germany Drama/War Oscar
The Trail’s End 2014 David Rosenbaum 10m USA Sci-fi/Drama/Romance
Treevenge 2008 Jason Eisener 16m Canada Christmas/Comedy/ Horror Sundance
Trevor 1994 Peggy Rajski 16m USA Drama/Gay Oscar
Triangles Of Happiness 2014 Denmark 14m Denmark Drama/Comedy FILMSshort
True 2004 Tom Tykwer 7m France/Germany Romance
Truth In Advertising 2001 Tim Hamilton 12m Canada Comedy Cannes
Two & Two 2011 Babak Anvari 8m UK/Iran Drama BAFTA
Two Hands: Leon Fleisher 2007 Nathaniel Kahn 17m USA Documentary Oscar
Two Soldiers 2003 Aaron Schneider 40m USA Drama Oscar
Undressing My Mother 2004 Ken Wadrop 6m Ireland Documentary Sundance
Validation 2007 Kurt Kuenne 16m USA Comedy/Romance
Valse * 2013 Chris Keller 4m UK Comedy FILMSshort
Varmints * 2009 Marc Craste 24m UK Animation BAFTA
Vincent 1982 Tim Burton 6m USA Animation
Voice Over 2011 Martin Rosete 10m Spain Drama/Thriller
The Warriors Of Qiugang 2010 Ruby Yang 40m USA/China Documentary Oscar
Wasp 2003 Andrea Arnold 24m UK Drama Oscar
West Bank Story 2006 Ari Sandel 21m USA Musical/Comedy Oscar
What Facebook Is For 2009 Mike Booth 3m Spain/UK Animation/Comedy
What’s a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This? 1963 Martin Scorcese 9m USA Comedy
Wind * 1996 Marcell Iványi 7m Hungary Drama Cannes
With Hands Raised * 1986 Mitko Panov 6m Poland Experimental Cannes
World Builder * 2007 Bruce Branit 9m USA Sci-Fi
World Of Glory 1991 Roy Andersson 14m Sweden Drama/Experiemental
Write of Passage 2010 Bradley Jones 8m USA Drama/Comedy FILMSshort
Wrong Game 2010 Manuel Succi 3m Italy/UK Animation/
Documentary
FILMSshort
Yearbook 2014 Bernardo Britto 8m USA Animation/Comedy Sundance
Your Dark Hair Ihsan 2005 Tala Hadid USA/Morocco Drama Berlin
Zapato and Caldera 2010 Oscar Ricardo Encinas 23m Bolivia Horror
Zero 2010 Christopher Kezelos 12m Australia Animation LA Shorts

 

2017-06-01T01:24:02+00:00