2.MARMARİS ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ

//2.MARMARİS ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ

2.MARMARİS ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ

MARMARİS ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ BASIN AÇIKLAMASI

İlki Türkiye de mevcut film festivallerinden farklı bir formatta hayata geçirilerek büyük bir ilgi uyandıran “Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali” nin ikincisi, 6-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Marmaris’te, ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilecektir.

Yerli ve yabancı sinemacıların katılımına açık olan Festival süresince;

  • Yarışmaya ve gösterime alınan filmler sinema salonlarına ilave olarak, akşamları kentin değişik noktalarında perdeler kurularak halkın izlenimine sunulacak,
  • Film gösterimlerinin yanı sıra; Söyleşi, panel, atölye çalışmaları vb. aktivitelere de ağırlık verilecektir.
  • 100’ün üzerinde yönetmen, yapımcı, oyuncu, sinema eleştirmeni ve gazeteci ve televizyoncu katılacaktır.
  • Benzer festivallerden farklı olarak bu sene, Çevre filmleri bölümü, Genç ve Çocuklara yönelik Ulusal Fotoğraf ve Afiş yarışmaları, Liselerarası Kısa Film yarışması bölümleri ve festival kampı etkinlikleri (Söyleşi, Panel, Film gösterimleri, Konser) de gerçekleştirilecektir.

Kısa film dalında çalışan, ilgi duyan tüm sanatçı ve sanatseverleri, her geçen yıl uzmanlık seviyesi gelişen ve sanatı halkla buluşturma konseptiyle dalında öncülük yapma vizyonuna sahip “Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali” ne bekliyoruz.

Festivalle ilgili detaylı bilgilendirmeyi  www.marmarisfilmfest.com internet sitesinde ve “Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali” Facebook sayfamızda bulabilirsiniz.

Sinemasız kalmayın

Saygılarımızla

Şeref ÖZTÜRK

Festival Başkanı

6-9 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan etkinliğe Katılım Formu‘ndan başvurabilirsiniz.

2016-08-09T18:55:10+00:00